Mgr. Jindřich Čermák

V srpnu mi přibyl čtvrtý křížek na krku. A i když jsem své rodné a milované město na čas kvůli studiu nebo práci opustil, vždy jsem si byl naprosto jistý, kde mám svůj domov. Vystudoval jsem karlovarské gymnázium a poté politologii a mezinárodní vztahy na ZČU v Plzni. Na obě své vzdělávací instituce jsem hrdý.

V současné době působím jako krajský radní pro školství a sport. Reálná politika, pokud se dělá poctivě a s cílem posouvat věci kupředu, je náročná profese, u které nejde úplně vypnout. Aneb politikem jste 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Před touto politickou funkcí jsem pracoval ve veřejné správě, ať už pod hlavičkovým papírem ministerstva vnitra nebo Úřadu vlády.

Největším relaxem jsou pro mě knihy. Ať už ty faktické nebo fikční, beru všechny. Od severské detektivky přes čínskou sci-fi až po přehled politických systémů. Všechny byste našli v mé knihovně. Druhým největším koníčkem jsou deskové hry. Ty už dnes nejsou jen Dostihy a sázky, ale nabízejí celou škálu témat a propracovaných mechanik. V mé sbírce jich je zhruba 160. V minulosti jsem také ochotničil (ostatně divadlo opravdu miluji). A v neposlední řadě rád ochutnávám výrobky malých pivovarů, jejichž nabídka se rozšiřuje i v našem městě.

Od mládí jsem byl praštěný politikou. A stále mám stejnou představu, jak mělo dobře spravované město fungovat. Své občany jasně a dopředu informovat a vysvětlovat, co a proč se chystá. Využít moderní formy komunikace a umožnit jim, aby nemuseli s každým papírem na úřad. Podporuje spolkový a komunitní život a také se se často ptá svých občanů a nabídne jim možnost se podílet na reálném fungování i jinak než jednou za čtyři roky u volebních uren.

Jindřich Čermák

Navrhni úpravu