Barbora Hradečná

Barbora Hradečná se narodila 10. dubna 1985 v Karlových Varech.

Karlovarská rodačka, Pirátka od narození, životní optimistka s duší dobrodruha. Na 5 let se z rodného města přestěhovala do Aše, aby na vlastní kůži zjistila, jak moc trudný může být život v českém příhraničí. Aby to tam bylo alespoň trochu veselejší, provozovala zde undergroundový hudební klub, kde se naučila zejména sebedisciplíně a time managementu. Od roku 2013 členkou České pirátské strany a spoluzakládající členka místního sdružení v Aši.

Vždy se aktivně zajímala o dění kolem sebe, o veřejný prostor a komunitní život. To ji směřovalo do neziskového sektoru, kde působila 5 let. V obecně prospěšných společnostech se specializovala především na odborné a dluhové poradenství. Má zkušenosti s kurzy finanční gramotnosti jak pro školy, tak pro veřejnost. Jako zástupce neziskového sektoru působila v komisi prevence kriminality a komunitního plánování.

Od roku 2012 její pozornost směřuje na vše, co souvisí s lidskou psyché. V roce 2012 prošla terapeutickým výcvikem. Od roku 2016 věnovala Pirátům a politice veškerý svůj pracovní i volný čas. Od října 2016 do prosince 2017 pracovala jako koordinátorka dobrovolníků pro Českou pirátskou stranu a dále jako support volebnímu štábu. Pracovně se podílela na volební kampani do Sněmovny (plavba solární lodi).

„Po zkušenostech a životě v jiných městech mě přitáhlo zpět kouzlo Karlových Varů, kde mám silné kořeny a jsem tu doma. Bohužel se ve Varech žije stále obtížněji. Chybí zde zajímavé pracovní nabídky a práce pro mladé lidi, jsou tu nízké mzdy, nedostupné bydlení. To už tak nějak asi víme, ale jak z toho ven? Terapeutikum nebude snadné, nebude jen jedno a bude potřeba ho dávkovat postupně.“

Motto: „Má-li problém řešení, nemá smysl dělat si starosti, když řešení nemá, starosti nepomohou.“


Navrhni úpravu