Daniela Bílá

Narodila se 15.5.1970 v Podbořanech.

Od roku 1993 žije a pracuje v Karlových Varech. Má jednoho syna.

Studium

Gymnázium Podbořany, Střední knihovnická škola Praha

Zaměstnání

Po gymnaziálním studiu pár let pracovala v Městské knihovně Podbořany. Odtamtud se kvůli nízké mzdě přemístila do Karlových Varů, kde začala pracovat v knihkupectví. Pak přišla léta v pozici vedoucí několika prodejen. V roce 1999 odešla na 4 letou mateřskou dovolenou a po ní začala pracovat ve státní správě. Nejdříve na České školní inspekci, následně na Magistrátu města Karlovy Vary na odboru vnitřních věcí a poté 3 roky v advokátní kanceláři. Před pár lety působila jako odborný referent na Finančním úřadu v Karlových Varech. Od ledna do července 2017 byla krajskou koordinátorkou České pirátské strany. Nyní od prosince 2018 pracuje jako obchodní referent na Údržbě silnic Karlovarského kraje, a.s.

Pirátská strana

Členem ČPS je od roku 2014, v březnu 2015 spoluzakládala místní sdružení v Karlových Varech. Aktivně se zůčastňuje schůzí a jednání Pirátů spolu s Hnutím O co jim jde?. Podílela se na pořádání prvního Karlovarského Vyosení v říjnu 2015. Jako aktivistka pomáhala s propagací petice na záchranu bazénu hotelu Thermal v Karlových Varech. Působila jako hospodářka KS Karlovarského kraje a pomáhala propagovat Piráty při kampani v krajských volbách. Její hlavní snahou v roce 2017 bylo pomoci straně dostat se do Poslanecké sněmovny. Byla velkou posilou při volební kampani do sněmovny, v kraji, kde je jen pět poslanců se Pirátům podařilo mít jednoho svého, takže snaha se zúročila. ;-)

Zájmy

Hudba, film, kultura, hudební a filmové festivaly, zahrada, bylinky, fytoterapie, ekologie, výroba mastí a dalších výrobků z léčebného konopí, pečení kváskového chleba a jiné pečení z kvásku, výroba domácích sýrů a mýdel a samozřejmě Piráti :D


Navrhni úpravu