Mgr. David Maglia

Žiju v Karlových Varech celý život, vyjma období 1996-2002, kdy jsem studoval v Praze na MFF UK a pak krátce pracoval. Dětství jsem strávil v ulici Krále Jiřího a na Sokoláku, do ZŠ jsem chodil na Duklu. Pamatuji ještě Staliňák s tribunou, kostel místo Magistrátu. Do ZUŠ v Bohaticích jsem chodil přes staveniště - stavěl se průtah resp. jeho první část. V dospělosti jsem bydlel v Charkovské ulici v Tuhnicích, potom v Drahovicích u Smícháče, nyní u Dallasu.

Snažím se vnímat Vary se svými krásami i specifickými starostmi v jednotlivých čtvrtích. Rozkročení mezi lázeňským a moderním městem. Mám vztah k historickému centru stejně jako k Rybářím a Staré Roli. Mrzí mě některé nevratné zásahy, ale těší mě i podařené rekonstrukce či projekty s vizí dalšího rozvoje (krajské instituce, knihovna, cyklostezky).

Osobně jsem více na straně chodců před automobilisty, parků před obchody a kancelářemi, na straně stromů před rozšiřováním parkovišť, na straně trávníků před betonem. To je paradigma, kterým se koukám do budoucnosti. Hledám lidi, kteří to vidí podobně, diskutuji s těmi, kteří to vidí jinak.

David Maglia

Navrhni úpravu