Informace pro zájemce o členství

Přidejte se k Pirátům v Karlových Varech!

Sledujte nás, pomozte nám v kampaních, expertních týmech nebo se rovnou naloďte na naši palubu!

Chci se přidat k Pirátům

Vítáme tě u Pirátů!

Naše fórum je otevřené pro všechny, a proto se i ty můžeš podívat, jak spolu komunikujeme, co řešíme, jaké máme názory a postoje. Na zbytečné formality si nehrajeme, proto si všichni tykáme.

Pro příznivce Pirátů, kteří se chtějí více zapojit do našich aktivit, je nejjednodušší se na fóru zaregistrovat a stát se registrovaným příznivcem. To má řadu výhod:

 • možnost přispívat do internetového fóra a dalších pirátských systémů
 • právo být volen do komisí a jmenován do odborů strany s výjimkou jejího vedení
 • právo ucházet se o kandidaturu do obecních voleb pod Pirátskou vlajkou
 • pravidelné informace o akcích v kraji a každotýdenní Pirátský newsletter

Při registraci můžeš vyplnit osobní informace, zájmy, zaměstnání apod. Nemusíš prozradit vše, je to na zvážení, ale s reálným člověkem se vždy lépe jedná. My si na otevřenosti zakládáme, občanské jméno je znakem důvěry. Je nezbytně nutné vyplnit funkční e-mail, který pravidelně čteš.

Jestli tě zajímají i lokální témata, připoj se v registraci ke Krajskému Sdružení (KS) a svému nejbližšímu Místnímu Sdružení (MS). Můžeš vést nekonečné diskuze a navrhovat tisíce změn na fóru, ale reálné věci se dějí ve tvém okolí. Mnohem lépe se ti bude o Pirátech přemýšlet, když se přijdeš podívat na nějaké naše setkání nebo na schůzi krajského sdružení.

Postup pro registrované příznivce

 1. Zaregistruj se do Pirátského fóra a zapoj se do dění.
 2. Zaregistruj se do Nalodění a sám si vyber, co tě zajímá.
 3. Kontaktuj někoho z MS Karlovy Vary, nebo krajskou koordinátorku.
 4. Zúčastni se jakékoliv naší aktivity.

Členové

Když se zapojíš do aktivit místního sdružení a lépe se poznáme, můžeš se stát členem Pirátské strany. Zapojíš se do rozhodování a můžeš lépe ovlivňovat směřování naší lodi.

Za člena tě přijme příslušné Místní sdružení. Pokud zatím neexistuje, může tě přijmount přímo krajské sdružení - pak budeš asi chvíli trosečníkem a třeba stavebním kamenem pro novou buňku u tebe ve městě nebo obci.

Každý pirátský kraj má své koordinátory, což je něco jako tajemník sdružení. Jsou to lidi v pracovním vztahu se stranou a umí poradit v praktických a formálních věcech.

Postup pro zájemce o členství

Pokud se chceš stát členem, už jsi pravděpodobně registrovaným příznivcem, seš zaregistrovaný v Pirátském fóru i Nalodění a asi už tě známe i osobně. Přesto tě prosíme:

 1. Založ si v Karlovarské sekci fóra vlákno se svým jménem v sekci Zájemci o členství a napiš proč se chceš stát členem a co chceš u Pirátů dělat nebo už jsi dělal.
 2. Počkej na všetečné dotazy na fóru. Buď trpělivý. Odpovídej upřímně a neboj se vyjádřit vlastní názor.
 3. Spoj se s předsedkyní místního sdružení a zapoj se.
 4. Naplánuj si cestu na setkání se zájemci o členství, které se konají každý měsíc. Včas informuj krajskou koordinátorku a někoho z předsednictva MS Karlovy Vary o své účasti a o tom, že máš zájem o své grilování. Ničeho se neboj, jde jen o osobní setkání a zodpovězení doplňujících dotazů. Také se dozvíš něco o struktuře Pirátů, informačních systémech apod.
 5. Na stejném setkání můžeš odevzdat vyplněnou a podepsanou přihlášku.
 6. Na schůzi svého místního sdružení požádej o přijetí. Předsednictvo místního sdružení se k přijetí vyjádří opět veřejným hlasováním.
 7. Po přijetí, prosím, pošli členský příspěvek na náš transparentní účet. Výše příspěvku záleží na tvém vlastním zvážení a finančních možnostech, minimum je 200 Kč, a platí se pravidelně každý rok (můžeš nastavit trvalý příkaz).

Po přijetí

 • Tvůj login pro přihlášení na fórum se změní na Jmeno.Prijmeni.
 • Máš e-mail a jabber ve tvaru jmeno.prijmeni@pirati.cz.
 • Můžeš hlasovat na místním, krajském nebo celostátním fóru.
 • Můžeš kandidovat do libovolných funkcí ve stranických orgánech.

Hlavní informační systémy Pirátů

 • V internetovém fóru najdeš hlasování, podněty a přípravy pro tiskové zprávy nebo pro přijímání členů. Jedná se o místo pro pracovní diskusi strany obecně. Neužívá se však jako chat. Viz také pravidla fóra.
 • Web centrální - www.pirati.cz, krajský - www.piratikvk.cz a městský - karlovyvary.pirati.cz. Tady prezentujeme program, předpisy, usnesení, zápisy i výstupy z diskuzí na fóru.
 • Kalendář centrální a městský. Sem vkládáme všechny happeningy, schůze, zasedání a další významné akce. Pokud bys měl vlastní návrh, kontaktuj našeho koordinátora.

Pokud máš zájem, můžeš si přečíst návod pro nováčky, obecné návody a návody technického rázu.

Sleduj nás a přispívej také na sociálních sítích Facebook!

Vítej na palubě! :-)

Navrhni úpravu