Karel Špecián

Studuji na Prvním českém gymnáziu v Karlových Varech, kde letos budu skládat maturitní zkoušku. Považuji se za aktivního studenta, kterému nikdy nebylo jedno, co se okolo něj děje. Spolupracoval jsem na několika projektech, které měly za cíl zlepšit fungování českého školství. Aktivní jsem byl i na své škole, kde jsem založil debatní spolek. Tam měli studenti možnost bavit se se zajímavými osobnostmi z oborů jako diplomacie, sociologie či politika.

Když se zrovna nehádám s někým na twitteru, najdete mě u klavíru. Hraju 12 let a ačkoliv bych si představoval, že po tak dlouhé době budu doslova virtuóz, myslím, že stále je (a vždy bude) co zlepšovat. K hudbě jako takové mám obecně výjimečný vztah - poslouchám ji při práci, u čtení, ba dokonce i před spaním.

V roce 2020 jsem se ve svých 16 letech přidal k Pirátům, protože se mi líbilo, že dělají politiku jinak. Nemají zapotřebí krást, rozhodnutí dělají na základě dat, a hlavně, mladí lidé jim nikdy nebyli ukradení.

Chci měnit svět okolo sebe a proto jsem se zapojil do veřejného dění. Mrzí mě, že z Karlových Varů mladí lidé odchází a nemají zájem se sem vracet, žít tu a zakládat rodiny. Chci to změnit - dát jim důvod k tomu, vybrat si jako místo pro život právě Karlovy Vary. Jsou tu pro to skvělé podmínky, tak to pojďme využít. Chci z Karlových Varů udělat město, kde je hlas mladých slyšet!

Karel Špecián

Navrhni úpravu