Hana Toufarová

V roce 1963 jsme se stěhovali do Karlových Varů, kde otec přijal zaměstnání vedoucího zotavovny. Původně jsem se vyučila jako kuchař číšník. Toto zaměstnání jsem vykonávala sedmnáct let. Po vážném úrazu na lyžích jsem s tímto zaměstnáním musela skončit. Začala jsem tehdy pracovat ve zdravotnictví, jako administrativní pracovnice, absolvovala jsem Střední ekonomickou školu pro pracující.

V roce 1978 jsem se začala věnovat povinnostem mateřským. Čtyři děti pěkně za sebou po dvou letech!

Revoluce, důchod, nuda = začala jsem podnikat. Kosmetická společnost, kde jsem se vypracovala na oblastní ředitelku ukončila činnost v ČR, takže znova pěkně od nuly ve finančnictví. U jedné finanční společnosti jsem se vypracovala až na post manažera. Roky přibývaly, síly naopak. Začala jsem cestovat. Poznala jsem kus světa. Ale začala mi opět chybět práce. Tak jsem si na hraní koupila krám, ze kterého jsem udělala speciální obchod s luxusními uzeninami.

Když byl poprvé zvolen současný prezident, usoudila jsem, že asi nastanou časy podivné a raději jsem obchod prodala a dobře jsem udělala.

No a místo buřtů jsem začala (prozatím na sociálních sítích) nabízet názory. Plíživě jsem se stala aktivistkou, sledovala jsem politickou situaci. A začala fandit Pirátům.

A proč zrovna Pirátům?

Jsem sice bába ve věku mezi důchodem a smrtí, ale pamatuji listopad 1989! Studenti! Piráti jsou mladí a je to jediná politická strana, která není nikterak zašpiněna jakýmikoliv kauzami z minulosti. Takže proto.

Hana Toufarová

Navrhni úpravu